ראיון עם אליעזר ברלנד לקראת השחרור


שיהיה ברור, הראיון לא היה ולא נברא. הכל קידום מכירות.

אני גם לא הייתי טורח לדבר איתו. אם יש לי זמן פנוי אני מעדיף לראות סרטים רוסיים ישנים. לדוגמא ״ההרפתקאות של שוריק״

תוצאת תמונה עבור приключения Шурика

איזה סרט חמוד. כדאי לכם לראות.

יש כתוביות והכל.

אז בואו נתחיל.

-כבוד הרב , מה שלומך?

׳ברוך השם, הכל טוב.

-אמרו שיש לך בעיות בריאותיות , שהיית חולה.

׳היו כל מיני דברים. אני חושב שביחס לגילי, מצבי מצויין.

-לא חשבת לרפא את עצמך או משהו?

׳מה אני? משה רבינו? דרך אגב, גם משה רבינו לא ריפא את עצמו. הוא נשאר כבד פה וכבד לשון. הוא גם לא ריפא את מרים, אחותו. הוא התפלל עליה.

-אז אתה לא יכול לרפא אנשים?

׳אני? מה פתאום? קודם כל הייתי מרפא את עצמי. היו לי כאבים ברגליים בזמנו.

-יש אנשים שהבטחת לרפא אותם, יש אנשים שהבטחת לרפא את הקרובים שלהם.

׳הבטחתי? הבטחתי הרבה הבטחות. הבטחתי לפני לפני חמש שנים שמשיח יבוא, הבטחתי להרבה אנשים שהם יקבלו מיליון יורו או חמישה מליון. אני אגיד לך יותר מזה. עשו לי ראיון בהולנד, אמרתי להם שאני באתי כדי לסגור עסקה בארבעה מליארד דולר או חמש, אני כבר לא זוכר. בטלוויזיה אמרתי את זה , אתה יכול לבדוק. כשחזרתי לארץ אתה חושב שמישהו שאל אותי מה לגבי אותה עיסקה? איפה כל המליארדים. דיבורים זה זבל. זה הכל.

-בכל זאת , אנשים שילמו לך הרבה כסף.

׳שילמו ועוד ישלמו. אתה חושב שחסרים מטומטמים?

-אתה אומר למעשה שכל הסיבה שאתה מליונר היא בגלל שאנשים מטומטמים משלמים לך בשביל כלום.

׳לא אמרתי את זה. אנשים מטומטמים זה עניין חשוב, אבל זה בטח לא הכל. היו הרבה עסקאות עם דרעי ועוד אנשים אחרים. הגיעו אלי פורוש וליצמן , אתה חושב שזה היה בחינם? הם מוכנים לשלם בלי סוף, רק שכסף מבחינתי , לא היה הדבר הכי חשוב במקרה שלהם. שהאדמו״ר מגור יגיד לכל העולם ״לייזר ברלנד צדיק, לייזר ברלנד זכאי״. זה היה קשה להם, אבל לשלם היה להם קל מאוד. זה לא הכסף שלהם, זה הכסף שלך, זה הכסף של כל אלו שהצביעו ליכוד או מערך או אגודה או מפ״ם.

׳זאת אומרת שמהפוליטיקאים החרדים , אתה לא רוצה כסף , אלא הכרה.

׳גם כסף אני רוצה ואני גם מקבל. דרך אגב, לא דווקא חרדים. גם עם אולמרט עשיתי עסקה. ראית איזה בית ספר הוא נתן לי? אז כל בית ספר זה חמישים משרות וכל מורה , די ברור שיש לה הוראת קבע של ״שובו בנים״. בקיצור , תעשה חשבון בעצמך. כל פעם שנותנים לי בית ספר, נותנים לי משכורת חודשית של ראש ממשלה.

-כמה בתי ספר עובדים בשבילך היום?

׳יש הרבה אבל אין מספיק. זה עניין כלכלי , וכשמדובר בכסף, תמיד צריך עוד.

-מה לגבי ההכרה? את אומר שאתה מבקש ולא מקבל?

׳מקבל, מקבל. אל תדאג. ראית את הפגישה המצולמת שלי עם עובדיה יוסף? אתה חושב שהכלב הזה רצה לפגוש אותי? הכריחו אותו. לא הייתה לו ברירה.

-נהנית מהפגישה עם עובדיה יוסף?

׳אני נהנה מפגישה עם בחורות. אפילו לקחו אותי לבית משפט והודיתי. הנה עשיתי הכל ואני לא מתבייש. לגבי הפגישה עם עובדיה, אני יכול להגיד לך ששמחתי מאוד שאני מסוגל לדרוך לו על הגרון עד שלא תהיה לו ברירה והוא יפגוש אותי ואפילו יצלמו את כל הזבל הזה וישימו באינטרנט בכל האתרים.

-מה אתה יכול כרגע להגיד לי על ״שובו בנים״? איך הארגון או הארגונים שהקמת , מתמודדים עם כל המצב שלך , שהיית עצור ועדיין אתה מחכה למשפט?

׳אני אגיד לך משהו חשוב . אנשים חושבים על ״שובו בנים״ הם חושבים על משהו מסויים, אבל למעשה, זה משהו אחר לגמרי. בוא נגדיר את זה אנשים מסתכלים על העכביש אבל לא רואים את הרשת והרשת גדולה מאוד.

-אם אני מבין אותך נכון, כל המשחק שלך הוא במטרה אחת. כסף.

׳כסף, מין וכוח. הכל הולך יחד. בוא נאמר את זה ככה. מי שיש לו כסף, יש לו הכל.

-איך התפיסה הזאת שלך מסתדרת עם ברסלב?

׳ברסלב? מה זה ברסלב? מי זה ברסלב? זה שכתוב אצלי ברסלב במוסדות זה אומר משהו. גם היה כתוב פעם ״קוקה קולה טעם החיים״. זה אומר משהו? זו פרסומת. אין בזה כלום.

-אתה התחלת בברסלב, נכון?

׳אני לא התחלתי ברסלב ולא הייתי ברסלב אף פעם. הכרתי את האנשים האלו במאה שערים כשהגעתי לשם פעם ראשונה. הם היו אנשים שלא דיברו על אף אחד, שכל הזמן היו עסוקים בתפילות . איתם היה מאוד קל , לכן התחלתי שם , לכן התחלתי עם העניינים האלו של אומן. זה תפס, זה הצליח. יש לי בבית מדפים שלמים של ספרים של ברסלב. אנשים מאמינים בזה. זה קישוט. איפה ראית בברסלב שמבטיחים ישועות? איפה ראית שעושים ניסים? אין לי שום קשר לברסלב. ברסלב, כמו שאומרים, זה ארץ אוכלת יושביה. אנשים באמת מתמסרים לדרך הזו , לחסידות , לצדיקים. זה לא עניין אותי אף פעם, גם לא מעניין אותי היום.

-מה לגבי התלמידים שלך? שלום ארוש? עופר ארז?

׳אתה מכיר את המשפט ״כל ממזר מלך״? זה שלום ארוש. הוא מצליח לעבוד על אנשים בלי סוף. זה לא שהוא פיקח , הוא מבין מעט מאוד, אבל יש לו התכונה הזאת. כריזמה תקרא לזה. הוא מדבר שטויות ואנשים מאמינים. לגבי עופר ארז, זה באמת מקרה מעניין. אין לי מושג מי הוא ומה הוא. אולי הוא חי במחשבה שהוא באמת צדיק, שהוא מקובל. אני לא יודע. הוא הביא לי הרבה מאוד כסף , לי זה מספיק.

-אתה הולך עכשיו להשתחרר, לפחות לתקופה מסויימת. יש לך תוכניות?

׳תוכניות? מה שהיה הוא שיהיה. שלוש שנים ברחתי מהארץ , אבל בשביל מה לברוח? ראית איזה דברים היו עלי. רצח ואונס וגנבה ומה עוד. והנה, הכל בסדר, בשביל מה לברוח. יהיו אצלי תורים ארוכים כמו תמיד. יעשו עלי עוד תוכניות טלביזיה. מה אכפת לי? אתה חושב שלפוליטיקאים זה מפריע? מתקשרים בלי סוף.

-טוב, הרב ברלנד. תודה רבה לך.

׳תודה גם לכם. תזכיר לי , אתה רווק? אתה נשוי?

-כבר שאלת אותי. אני גרוש.

׳אפשר להתגרש, אבל בשביל מה? אני נשוי והנה , אני עושה מה שאני רוצה.

-כל אחד בדרכו.

׳אתה יודע מה? בשביל מה לך להיות גרוש ככה? בוא, אני אחתן אותך. במאה שערים חתונה זה מהיום להיום. הכל חוקי דרך אגב. נמצא לך מישהי ככה חוקית, בת עשרים , תשע עשרה . נכניס אותה למקווה ונתפוס איזה מישהו בבית ישראל , שיכתוב לכם כתובה ברבע שעה ויחתום על כל הניירות. אני אפילו יכול לארגן לך אשכנזיה, אם אתה לא אוהב שחורות. צעירה, נקיה במצב מעולה.

-אתה מדבר ברצינות?

׳מה פתאום. זה לא שאני לא יכול , אתה יודע כמה דברים כאלו כבר עשיתי? אני בעצמי לא זוכר. מאות , אם לא יותר, אבל כמו שאמרתי , אני לא עושה דברים בלי סיבה. בטח שלא בחינם.

-מה יכולה להיות סיבה טובה לסידור כזה?

׳האמת, יש דברים שאי אפשר לקנות בכסף. נניח שאתה צריך שישברו את העצמות למישהו. דברים כאלו, פריצות , אלימות חבלות. אפשר ללכת לקטמונים לדבר עם האנשים שם שנכנסים כל הזמן לכלא, אבל זה אף פעם לא משתלם. הם תמיד דורשים עוד ועוד והמחיר שלהם כל הזמן עולה. לכן כשיש מישהו שאני יכול לסמוך עליו לפעולות כאלו, מישהו שילך ויעשה מה שאומרים לו בלי לפחד ממשטרה או כלא, אז אני אומר שאני אדאג לו. הוא יקבל אישה , יקבל דירה , יקבל הכל. תיק תק. בלי בעיות.

-כמה אנשים כאלו קיימים, שאתה יכול לסמוך עליהם?

׳יש כמה שיש. אני בעצמי מתלבט. לפעמים אני חושב שיש מספיק , לפעמים אני חושב שיש מקום לעוד כמה. בכל מקרה , זה כמו כסף. אף פעם אין יותר מדי.

-טוב, אני חושב שזה הכל.

׳חכה ותראה. יש למה לצפות.


2 מחשבות על “ראיון עם אליעזר ברלנד לקראת השחרור

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s