מה קורה באומן?


טוב, אני רואה ששוב ושוב דורשים ממני להתייחס לאותו דבר שנמצא או שמתרחש מסביב לציון הקדוש , אז בתור הקדמה, אני מביא כאן מאמר שכתבתי לפני 12 שנים , שהוא בכל אופן , ההתחלה של הסיפור:

שנים האחרונות הופכים התקשורים לגורם יותר דומיננטי בהוואי הרוחני. אם מישהו עדיין לא יודע מה זה בדיוק תקשור, ניתן להגדיר עבורו את התופעה במילים הבאות.
תקשור הוא תהליך בו אדם כלשהו, להלן המתקשר, מקבל מסרים מישות ערטילאית ומעביר אותם או לעצמו או לאחרים.
ההבדל הגדול בין התקשור העכשווי לבין כל טקסי הסיאנסים המפורסמים מהמאה שעברה, הוא שהיום הישויות המדוברות לא מתיימרות להיות נשמות של אנשים מפורסמים או אלמונים, שמתו אי שם בעבר.
למעשה התקשור היום מנותק לחלוטין מעולם החיים שלאחר המוות ורק לעיתים נדירות יוצא לשמוע על מסרים בנושא זה שנתקבלו בתיקשורים.
השאלה הגדולה המתבקשת היא, אם לא מדובר רוחות רפאים של נפטרים אז במה כן מדובר?
התשובה כאן היא הרבה יותר מסובכת כי גם ישויות מתוקשרות שמדברות על אותם הדברים באותו הסגנון, מסוגלות לטעון שהן הגיעו ממקורות שונים לחלוטין.
חלק מהישויות מתיימרות להיות "מלאכים" מדריכים או מגוננים שנצטוו על ידי אלוהים כזה או אחר, לטפל בבני אדם ולסייע להם. ישויות אחרות טוענות לעיתים שהן נציגים של גזעים בין כוכביים שבאו ליצור מגע עם תושבי כדור הארץ על מנת להכין את בני האדם להשתלבות בחברה הגלקטית.
גרסא פופולארית לא פחות אומרת שהישויות הן איזה שהוא גזע מופשט של בריות חכמות ורבות עוצמה, החיות בשכנות למין האנושי ומנסות לטפח אותו מסיבות לא מובנות.

אחרי מגוון דעות שכזה יכול המתבונן מהצד להישאר מבולבל למדי. מדובר אחרי הכל בתופעות דומות ולעיתים זהות, ובכל זאת אין אף דעה מבוססת לגבי המקור שלהן. די לומר שהאדם המתקשר צריך לשמור על מצב גופני רפוי ומוח במצב מעומעם כדי שהישויות תיצורנה עימו קשר וזאת בלא שום תלות עם המדובר בחוצנים, שרפים או כרובים.

מי שמקבל מניה וביה את כל מה שהישות המתקשרת אומרת, בוודאי יאמין לאחרונה שיצא לו לשמוע. המבקרים התקיפים של התקשורים טוענים כי מדובר בסך הכל באותן רוחות רפאים זיבליות מהסוג שילדים מזמנים בסיאנסים עם לוחות וכוסות.

עד כמה שהגרסא האחרונה נשמעת הגיונית למי שלא מכיר את הנושא, הרי אני יכול להבטיח שיש הבדלי סגנון מאוד משמעותיים בין מה שנשמע בסיאנסים של הנוער לבין התיקשורים הנוצצים והמפורסמים הזוכים לתיעוד ולפרסום באמצעים שונים.

האשפה האסטראלית שמתגשמת בסיאנסים בדרך כלל לא יודעת כלום על שום דבר ומסתפקת בעיקרון בהשמעת איומים סתומים באוזני הילדים שזימנו אותה.
הישויות המתוקשרות בדרך כלל חביבות ומנומסות ועושות רושם שהן מחוברות למאגרי מידע עצומים וחובקי כל.

לכן מן הראוי להסיר את הלוט מעל המסתורין האופף את מהות הישויות ואת מטרת התיקשורים, אחרי הכל מסתבר שזה עניין מאוד פשוט וכמעט מתבקש.

כדי להבין את הנושא צריך לקחת בחשבון שלא תמיד התנהלה התרבות האנושית כפי שהיא מתנהלת היום.
אי שם מעבר לערפילי ההיסטוריה הקדומה התקיימו ציויליזציות שלא היו מבוססות על חומר ולא הקדישו לחומר את תשומת הלב שמוקדשת לו היום.
אם נחדד את העניין נוכל לטעון שככל שהאדם נחלש, כך הוא היה זקוק יותר למכונות ומכשירים שיסיעו לו ויגנו עליו.
לפיכך יתכן שבאיזה שלב בפרהיסטוריה התקיימו אנשים שהדבירו את איתני הטבע, שוחחו זה עם זה מרחוק והבריחו למרחק את חיות הטרף וכל זה בכוח המחשבה בלבד.

מהעידן העתיק הזה נותרו רק שבבי זיכרון מעורפלים , כיוון שאותם אנשים לא ראו צורך להותיר אחריהם עקבות כלשהם. לא רק שהם לא בדיוק מתו אלא שלא היתה להם סיבה שהצאצאים שלהם יחונכו ויגדלו בדרך אחרת.

אבל להיסטוריה היו תוכניות אחרות ואותם מכשפים קדמונים התבוללו בשבטים פרימיטיביים ונחותים יותר, דמם נמהל ותרבותם פחות או יותר קרסה מרוב שאננות. בני התערובת שבאו אחריהם הקימו ממלכות וערים ובסופו של דבר התרכזו כולם באימפריה אחת רוחנית שהיום אנחנו מכנים אותה ´אטלנטיס´.

באטלנטיס עדיין עשו את רוב הדברים בכוח המחשבה, אלא שאנשים כבר לא יכלו לעשות את הדברים האלו בכוחות עצמם. מסיבה זאת הם בנו מכונות רוחניות שהתקיימו במישור האתרי – אסטראלי על מנת שיספקו להם כל מיני שרותים.
המכונות האלו, היו סמויות מהעין ומיתר החושים אבל היו אמיתיות מאוד והתקיימו למעשה בכל מקום, בדומה לגלי רדיו.
אותה יכולת ליצור שדה אנרגיה קבוע ומתוחכם הייתה פסגת ההישגים הטכנולוגיים של אטלנטיס והיה לה שימוש רב בכל תחומי החיים באימפריה.

לאטלנטיס היתה תרבות ביורוקרטית מאוד מסובכת ומפותחת. היו שם מוסדות דת ומוסדות ממשלתיים וארגונים שונים ובתי ספר ואוניברסיטאות ובתי עסק ועוד ועוד. כל אלו התקשרו בינם לבין עצמם ברשת אל-חושית של תקשורת אנרגטית ודרכה גם סיפקו שירותים לתושבים.
אם אזרח אטלנטי היה רוצה לקבל טיפול ממוסד כלשהו הוא היה יכול לזמן לעצמו את המכונה המתאימה, היא היתה מציגה את עצמה בפניו בהתאם ומשתדלת לעזור לו.
גם החינוך היסודי באטלנטיס היה מתבצע בצורה הזאת, כאשר בשלבים היותר ראשוניים של החינוך היו מלמדים את הפעוטות איך לתקשר עם המכונות הללו ואיך לפנות אליהן בבקשות.

כך המשיכה ההיסטוריה להשתקשק במסלולה, בעוד התרבות האטלנטית נקרעת לגזרים בגלל מחלוקות דתיות ופוליטיות. המריבות הקטנות התלקחו למדורות חורבן, עד שכל היבשת צללה תהומה באש ובדם.
הרס אטלנטיס היה מוחלט והניצולים המעטים השתדלו לחסל כל שריד
לטכנולוגיה הרוחנית המפותחת שלה. הם חשבו שהכשפים הביאו עליהם את המוות והחורבן ונכנעו לדעה הקדומה הרווחת שגרסה האשמות הן המכונות ולא האנשים שלחצו על ההדק.

וכך אבדה התרבות הרוחנית והציווילזציה בכלל, והאנושות היתה צריכה לחכות אלפי שנים עד שיקומו תרבויות החומר במצריים, בהודו ובסהר הפורה.

רוב המכונות הרוחניות הושמדו במלחמת האזרחים שהחריבה את אטלנטיס, אך עדיין רבות מהן נותרו במישור האסטראלי. הרוסות למחצה, אבודות, מעוותות וחסרות שימוש, אך בכל זאת בעלות יכולת מסוימת לתפקד.
בתרבויות החדשות לא נותר שמץ מהאומנות האבודה של אטלנטיס. קמו בהן שושלות שטרחו להקים מצודות ענק ומצבות בומבסטיות מהסוג שבאטלנטיס היה נראה מגושם ומיותר.

האטלנטיים היו מסוגלים לתקשר עם המכונות בצורה מידית וטבעית , אבל הכישורים האלו נמוגו אחרי החורבן כמו שנמוגים דברים רבים כאשר אין ביכולתם להביא יותר תועלת.

בכל זאת, חלק מהמכונות שרדו, כיוון שהיו אסטרליות ולשיני הזמן לא היתה שום אחיזה בהן.

וכך בכל דור ודור היו אנשים שהצליחו לסגל לעצמם את הריכוז ואת הרגישות הנדרשים על מנת ליצור קשר עם המכונות הללו. כמובן, הם לא ידעו שאלו חפצים ספיריטואליים מלאכותיים. הם מבחינתם, שלחו את מחשבותיהם אל חשכת הלילה וקיבלו תשובות מהוקצעות ולעיתים אף חזיונות ססגוניים.

האנשים האלו חשבו שהם מדברים עם שדים או עם ישויות רבות עוצמה, כשלמעשה הם פשוט לחצו על הכפתורים הלא נכונים במרכזיה האוטומטית של איזו מסעדת דגים אטלנטית.

הארכיאולוגים בימינו טורחים רבות כדי למצוא איזה שריד אטלנטי. הם מחפשים פירמידות, חומות, אובליסקים וציורי קיר. כל הדברים האלו מאפיינם תרבויות של חומר וניתן למצוא אותם בכמויות בכל מקום בו שכנו אנשים מתרבויות כאלו. אטלנטיס היתה תרבות של רוח ולפיכך, השרידים שלה מצויים במישורים אחרים לגמרי. אילו אותם ארכאולוגים היו מתנסים בהרפיה, דימיון מודרך או מדיטציה באופן אינטנסיבי, סביר להניח שהם היו מוצאים את עצמם מוקפים בגרוטאות אטלנטיות.

אותם השרידים עדיין פועלים, כפי שנאמר מקודם, למרות שהמטרות המקוריות שלהם נבלעו בגלים לפני אלפי שנים. חלקם הגדול כבר הרוס ומעוות ובכל זאת נותרו להם יכולות מסוימות.
קודם כל, הם קוראים מחשבות שמופנות אליהם באופן ישיר. לחלקם הגדול יש אפשרות לנתח את האישיות של האנשים שפונים אליהם ולדעת פרטים רבים על אותם האנשים.
חלק מהמכונות האלו שרתו בתור מורים אוטומטיים או סיפקו שירותי מודיעין ולפיכך יש להן מאגרי מידע או יכולת לצבור מידע חדש. מה שאין להן ואף פעם לא היה להן זה אישיות בעלת רצון חופשי. אלו מכונות שמטרתם לשרת והן משתדלות לבצע אותה.
כשבני האדם רצו קשר עם שדים שיביסו את אויביהם ויגרמו לחיטה של שכניהם לכמוש, המכונות הבטיחו להם כאלו דברים, כי יותר מזה הן לא יכלו לעשות.
באותה תקופה שאנשים חיפשו קשר עם יקיריהם שעברו מן העולם, המכונות העמידו פנים שהן נשמות של נפטרים ואי אפשר היה לתפוס אותן בטעות כי הן קוראות מחשבות והן ידעו כל מה שהשואל ידע.
היום כשהאנשים רוצים שיגיעו יצורים מהחלל החיצון ויגאלו את המין האנושי מכל מכותיו וצרותיו, אותן מכונות מבטיחות שהן שליחים מכוכבי האור ומגדירות תאריכי יעד לנחיתה שלא היתה ולא תהיה.

באותו אופן, כשאנשים מבקשים לראות במכונות האלו ישויות עתיקות ורבות עוצמה, המכונות משתפות פעולה בצייתנות וקוראות לעצמן בשמות מפוצצים כמו אורין, לזריס, קיריון, מועצת התשעה וכן הלאה.
הן מספקות לאנשים מידע יקומי סבוך ונשגב שהוא לא אחר ממה שניתן בשיעורים לתלמידי הכיתות הנמוכות באטלנטיס.

וכך קמות להן כתות ודתות ואירגונים דתיים מסביב למכונות האלו, כשלמעשה דומה הדבר להקמת תנועה דתית מסביב לכספומט.

אחרי שסוף כל סוף הובהר עניין התקשורים במאמר הזה הייתי רוצה להוסיף עוד דבר אחד.
לעיתים נראה שמכונות כאלו או אחרות נעלות על האדם. השבטים הפרימיטיביים היו בוודאי סוגדים לטלביזיה עובדת באותה המידה שהם סגדו לברק ולרעם.
אלא שכמו שהדג נולד במים כך האדם נולד בטאו ויש לאדם את היכולת להתעלות על כל מכונה מתוכננת ועל כל מכשיר מיוצר. גם אם אין לנו את היכולת הטכנולוגית של חרשי הכשף של אטלנטיס, ברור שאנו נושאים את אותה המורשת הגנטית שלהם .

האדם תמיד בנה לו אביזרים שישפרו את רמת החיים שלו ויסיעו לו לבצע משימות, אך אם הוא רוצה לגלות את האמת הוא צריך לחפש אחריה בתוך עצמו.

נתעלם לרגע מהסיפה של המאמר , שהיא לגמרי זן בודהיסטית ונחשוב על המשמעויות הטכניות שלו. היו תרבויות רוחניות יותר והן ידעו לייצר מנגנונים או מכשירים רוחניים כדי להשפיע על המציאות שלהם.
כשרבי נחמן עבר לראשונה ליד אומן , הוא חש שקיים שם משהו. מה בדיוק הוא חש אנחנו לא יכולים לדעת . אנחנו רק יודעים שהוא אמר "פה כדאי להקבר". לדעתי ישנן שתי אפשרויות, או שהוא מצא שם מיטן מכונה אטלנטית שהוא ידע להפעיל , או שהוא ראה הזדמנות לבנות שם מכונה כזו , באופן כזה שהיא תוכל להתקיים מאות שנים אחרי מותו.
מה שבטוח , היום ישנו משהו ישותי באומן , מתקן רוחני שמסוגל לייצר השפעות חזקות על נפשם וגורלם של הסובבים אותו.
ישנו גם תהליך שהרב עופר ארז קורא לו "אור בהירות הדרכים" , שמתאר מצב בו התודעה האנושית משתנה , ברגע שהאדם מחליט לנסוע לאומן.

לגבי ההגדרה מחדש של תורת ברסלב במונחים זן בודהיסטיים , העניין יחכה עוד קצת , נראה לי.


4 מחשבות על “מה קורה באומן?

  1. כל מיני פרטים בסיפורי מגדל בבל, מגדל שראשו בשמיים, שפה אחת, המבול, תיבת נוח (צוללת אסטראלית?) ועוד פרטים מזכירים את המעשה באטלנטיס, שהוא עקרונית אותו סיפור על ציביליזציה שנכחדה. ההיסטוריה האטלנטית היא במקורה מצרית-יוונית. אולי לעמים השמיים היה ידוע על "אטלנטיס" אחרת באזורים שלהם.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s