קרובים לצלחת


שבוע טוב.

אתם יודעים בוודאי מה זה להיות קרובים לצלחת? 

בואו ניקח דוגמא קלאסית , נגיד שיש מישהי שהיא האחיינית  של שר בממשלה, או של יושב ראש ההסתדרות , או אחותו של זמר מפורסם. אותה בחורה יכולה להיות רעת לב וטיפשה ואפילו לא כזאת יפה , ובכל זאת דברים ילכו לה בקלות. היא תקבל עבודה טובה וקלה , יהה לה בית יפה במקום טוב , לא יטרידו אותה פקידם ופקחים , היא תלך למלונות הכי טובים ותטוס במחלקה ראשונה .

 

לא בגלל שהיא שווה משהו , אלא שהיא קרובה לצלחת.

הקירבה הזו לצלחת, לא מבטחת אותה מכל המצוקות. היא עדיין   יכולה להדרס , בעלה עלול לבגוד , ילדיה עלולים לריב איתה ואף על פי כן , איפה היא ואיפה אתם , הרחוקים מהצלחת?

אין לה את הבעיות האלו , את הטירטורים , את העמידה בתור , את הבירורים ואת הבירבורים . מי שעובד בשביל אותו איש חשוב , שהיא קרובה אליו , מוכן להשקיע בהם כי הרווחה שלהם היא הרווחה של אדונו וכל פגיעה בהם , היא בסופו של דבר פגיעה באותו איש חשוב.

כמוני , אתם יודעים שאנשים כאלו קיימים, אבל ברור שלא יצא לכם להכיר אף אחד מהם באופן אישי? יודעים למה? הם מפחדים מאנשים רגילים. הם נצממדים לאנשים כמוהם. כמו שמבחינתכם זה נורמאלי להתרחק ממפגרים ונכים , לברוח מאומללות ומסכנות , ככה הם מתרחקים ממכם.

הם לא רוצים לשמוע שנכשלתם בבחינה , שלא קיבלו את הילד שלכם לגן, שלא מצאתם חניה. כואב להם , לקרובים לצלחת , לכן לא תכירו כאלו , לא יהו לכם חברים או שכנים כאלו. זה לא טיבעי.

העניין הוא , שיש תופעה שדומה לקירבה לצלחת , אבל עמוקה יותר ואפקטיבת יותר וזוהי ההתקשרות לצדיק. הצדיק , כמובן , הצדיק הרבה יותר גדול מכל שר והוא יכול לכבות ביריקה כל ראש ממשלה או מלך או מנכ"ל. גם הקירבה לצדיק , יותר מוצלחת מהקירבה לשועים ורוזנים , כי  הצדיק לא פועל רק בעולם החומר. הוא גםן פועל במחשבות , פועל ברגשות , פועל בעתיד ופועל בעבר.

הוא הישות הגדולה.

עוד הבדל , זה שמי שמקורב לצדיק , אין לו בעיה אם אנשים אחרים או מקורבים אחרים. הרי מסביב לכל מיני אנשים חשובים , שרי אריסון וכאלו , יש חצרות ביזנטיניות של מקורבים , וידידים ויועצים וכל אחד רב על מקומו ורוצה  להיות יותר קרוב לבעל ההשפעה ולהרחיק את האחרים.

אצל הצדיק זה לא ככה.

הקרבה שלי לא באה על חשבונך. אני יכול להתקרב יותר וזה לא ירחיק איש. זו לא בעיה.

הצדיק יותר חזק , הצדיק מספיק גדול בשביל כולם.

משל למה הדבר דומה?

נגיד נמלה אחת קטנה רוצה או צריכה להגיע מחיפה לחדרה. אם היא תלך לבד , היא תמות מאה פעמים לפני שהיא תגיע.

זה ברור.

לעומת זאת , אם היא הייתה יכולה לדבר עם אדם ולבקש אותו לקחת אותו לחדרה , אז זו כבר לא כזו בעייה. יכול להיות שכל יום הוא ממילא נוסע בדרך . הוא יגיד לה "בואי תטפסי על האוטו ותוך חצי שעה את שם."

אתם תופסים מה זה? דבר שהוא מעל ומעבר ליכולת , דבר שהוא בלתי נתפס , הופך להיות טרוויאלי , הופך להיות יומיומי ובנאלי בזכות עזרה  ממקום מספיק גבוה. יותר מזה . במשל הנמצלה האדם יכול לקחת נמלה אחת לחדרה , או אלפיים נמלים לחדרה, מצבחינתו אין הבדל.

אני כבר שומע את הזמזום המתפלסף הזה ששואל "אז מה  זה הצדיק? זה דמיגוד? זה אליל? זו עבודה בשיתוף?"

לא,

כמו שיש אנשים ונמלים , יש גם בריות שיחסית אליהם אנחנו זעירים כנמלים , לאו דווקא במובן הפיזי , אלא בכל המובנים. מבין הבריות האלו , הרלוונטי ביותר הוא הצדיק , כי הוא רוצה שנהיה מקורבים אליו , הוא רוצה לעזור לנו , לחזק אותנו , להעניק לנו מטוב העולם.

זה לא שהוא ברא את העולם. הוא נברא כמונו וכמו הנמלים. אבל איפה הוא ואיפה אנחנו?

לכן כל הפרוטקציות וכל הקשרים וכל הסידורים וכל ההסתדרויות וכל הפרוטקציות , כולם בטלים כעשן מול הצדיק וההתקשרות אליו , ואנשים שקרובים לצלחת של הצדיק , לא מוטרדים , לא מהממשלה ולא מהעיריה ולא מהבנקים.

לא שאין בעיות , אבל הם יודעים שבסופו של דבר הם מובטחים. ישנו מישהו שמושך בשבילם בחוטים מאחורי הקלעים ובסופו של דבר הכל יסתדר.

יאללה , שבוע טוב.


4 מחשבות על “קרובים לצלחת

 1. הלואי שכל היהודים היו מבינים על מה אתה מדבר. הלואי שאיזה צדיק היה ראש ממשלה וכל העולם היה מבין מה זה יהודים. כי בימינו העולם לא מבין על מה אתה מדבר. שמו את התורה בצד והנה אתה, למרות שאתה ואני לא רוצים לקיים כפשוטם את כל מה שהיהדות האורתודוקסית מחייבת . מבינים שאיזה צדיק שרואה אתכל העולם מתחילתו ועד סופו עומד בראש- וכל יצורי העולם באים ומנשקים לו את היד .ומבינים שיש מולם אדם בסדר גודל של מלאך. (כשיבוא משיח זה יתקיים)

  בכלל מה שאני באמת הייתי רוצה לראות רק צדיקים במהדורות החדשות. לפעמים אני נכנסת ליו טיוב ומביטה בצדיקים ולא באיזה יונית לוי ופוליטקאים

  עכשיו תשאל אותי שנית אם אני באמת באמת רוצה לעזוב את כל חיי הגשמיותו ולהתמסר רק לצדיקים? כי אני לא יכולה לקבל את השלווה הזו שאתה קובע גבולות. לא. בימי הצדיקים תהיה גם החוקה היהודית אבסולוטית.

  עכשיו תסביר לי שוב מה התפיסה שלך. והיה אם איזה צדיק מבקש ממך לזרוק את האינטרנט מהבית. תזכור שרוב הצדיקים משתייכים לזרם האורתודוקסי מקפידים על קלה וחמורה ואין שום "צדיק " מקורב לקל – קונסרבטיבי. הרב מרדכי אליהו היה צדיק. ביו טיוב מספרים שקיים מצוות עשה ואל תעשה בשלמות. מכאן כוחם של צדיקים. תורה ומצוות אבסולוטים. גם מה שנראה לך ולי פרימיטיבי ולא נחוץ.

  1. אילו הייתי יכול לעשות מה שאני רוצה , הייתי כמו רפורמי.
   שבת אחת עושה אצל החסידים ושבת שניה בים. אין לי שום דבר עקרוני נגד זה , אני לא מאמין שאני יכול לקלקל בגדול.
   העניין הוא העיבורים, זו האמת מעבר להכל למה יגידו , למה יחשבו ומה יעשו.
   העיבורים רוצים את הדברים האלו , הם רוצים שבעס , הם רוצים גפילטע פיש , הם רוצים לראות ספר תורה.

   ככה הם,
   וחיים בלי עיבורים , בשבילי זה כבר לא חיים , זה כמו לחיות בתענית תמידית , או עם פצע פתוח . זה טירוף.
   אז צריך לשרת אותם ולתת להם מה שהם אוהבים ואז הם נשארים ופשוט מושכים למעלה.

   1. ואוו אתה מצחיק בטירוף.אני צריכה שיעור פרטי בנושא עיבורים. הבנתי שזה כשצדיק אחרי פטירתו משאיר חותם . חוץ מזה לא הבנתי.

    1. כמו כל העיניינים , גם כאן היסוד פשוט ואחר כך מוסיפים עליו תילי תילים של "הלכות".
     לנשמה ישנם עשרים ואחד חלקים , מתוכם רק שלושה יכולים "להמשיך הלאה".
     אצל אדם רגיל , אין בעיה , החלקים שלו עוברים גלגול נשמות , אצל הצדיק החלקים מתוקנים ולכן הם לא מתגלגלים , אלא נשמרים במקומות מסויימים כדי להמשיך את עבודת הצדיק.
     רסיסים של החלקים האלו הופכים להיות "עיבורים" , שהם ישויות רוחניות המצטרפות לנשמת האדם לזמן קצוב , על מנת לאפשר לו לתקן את חלקי הנשמה שלו.

     זה הבסיס

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s