כן , יש תקווה


PG

לפעמים אדם שואל את עצמו את השאלה "האם יש לי תקווה?"

הרי אדם יכול להיות יאפי מטומטם , יכול להיות שהוא אינטלקטואל פלצן , או שמאלני שקרן , או הומו , השם ישמור או משורר מתייסר , או סופר מתלבט או צלם יומרני או מישהי שהיא לסבית או פמיניסטית רדיקאלית ובאמת נראה שהצללים גדלים ומטפסים ומכסים על נשמתו של אותו אדם עד שנראה שאין לו שמץ של תקווה , שהוא נפל ולא יקום עוד , וחייו יתמוססו לתוך התהום הקדמונית של הרשע והקליפות.

וכשהחשכה יורדת על אותו האדם שליבו שחור ורקוב ושכלו מעוות וחולני , נותר בו איזה ניצוץ דק מהדק ששואל "אבל ברור שאני גמור, נכון?"

אז לא נכון.

זאת תורת ברסלב , עיקרה היא התקווה.

למזלי , מעולם לא נפלתי לכאלו תהומות ולא הגעתי לשפל המדרגה , אבל יש אנשים שהיו וחזרו ובזכות תורת ברסלב , היום , ברוך השם , הם בעצמם בטוחים שהם לא אבודים ושהגורל ,שעד היום תעתע בהם, פתאום מתחיל לעבוד לטובתם.

בקיצור, בשבוע שעבר הייתה לי איזו בעיה ורצלחתי בכל מיני פרוטקציות להגיע אל אחד מצדיקי הדור שיעזור לי ותהילה לאל , השם משיב ממצולות ים. באותה הזדמנות שאלתי אותו לגבי כמה עיניינים שעלו בבלוג הזה וכמובן שקיבלתי תשובות שאני מיד אשמח לחלוק איתכם.

אבל לפני זה אני רוצה להבהיר , שהבלוג הזה לא נמצא בפיקוח רבני. אני כמובן , שואל רבנים ומתייעץ איתם , כי אני מאוד מעריך את אנשי הצדיק ומכיר בכוחם ואת הברכה שמביא הידע שלהם , לאוקיינוס הבערות האנושי , וחשוב לי מאוד להביא לכם תשובות מתורת ברסלב שנמסרו מפי חסידים , צדיקים ואנשי אלוהים בעלי מדרגה.

מצד שני , אם אני אתחיל לספר על הבלוג הזה לאיזה רב רציני , הוא בסופו של דבר יתחיל להמליץ על השפה הראויה לדיבור ועל התכנים המתאימים וימשיך כהרגלם עם שמירת העיניים ושמירת הברית ובסופו של דבר , כבר לא יהיה לנו בלוג רדיואקטיבי וריטנבילי , אלא תואם של "שער ברסלב" או חלילה וחס , "ברסלב אורג".

טוב , ברוך שהבדילנו מן הטועים.

בכל אופן , התעוררו לאחרונה מספר שאלות , לגבי הדרכים להתקרב אל צדיק האמת ולהגיע למדרגות רוחניות גבוהות ולזכות ללימוד אמיתי וכיו"ב , ומהמעט ששמעתי הייתי רוצה להעביר לטובת הציבור ולרווחתו.

אז דבר ראשון , כבר אמרנו שהאדם מטפס במדרגות באמצעות עיבורים שהם רסיסים מנשמות של צדיקים אמיתיים.

האר"י הקדוש כותב על זה ב"שער הגילגולים". לחלק הפרטי של הנשמה ישנם 21 חלקים , מי שכל החלקים הללו בנשמתו מתוקנים , נקרא צדיק. מי שצדיק לא צריל לעבור עוד גלגול נשמות והוא עולה למקום שנקרא "צרור החיים" .

יש איזשהו הבדל בין צרור החיים לגן העדן , אבל ההבדל הזה לא ממש ברור לי ואם יש צורך אני אברר אותו , אבל בעיקרון , המארז הזה שכולל 21 חלקי נשמה מתוקנים , נמצא במצבו האידיאלי ואינו יכול להתקלקל שוב.

העניין הוא שלצרור החיים מקבלים רק שלושה חלקים , מתוך ה21 , אז מה עושים יתר החלקים? הם לא יכולים לבנאדם שיורד לעולם , כי אז הם יכולים להתקלקל, מצד שני אין להם שטח איחסון בעולמות העליונים.

מה הם עושים? הם מתאחסנים כאן בכל מיני צורות , כשהמטרה שלהם , היא אותה המטרה שהייתה להם בזמן שהיו מאוחדים בגופו הקדוש של הצדיק , כלומר לעזור לכם.

מיותר לציין שכולנו צריכים עזרה מהצדיקים ולכן מדובר כאן באינטרסים חופפים.

בדרך כלל , סביר שחלקי הנשמה של הצדיק ימצאו בסמיכות למקום קבורתם ולכן , הדרך הטיבעית ליצור איתם קשר ולקבל רסיס נשמה בתור עיבור , היא באמת לגשת לציון של הצדיק ולהשתטח. את כל זה אנחנו כבר יודעים , אלא שישנה כאן הסתייגות מאוד חמורה.

לנקבות אסור באיסור חמור להכנס לבתי קברות.

זה דבר שלא ידעתי ואני מקווה שלא פגעתי באף אחת , אבל זה המצב. נשים ובתי קברות זה לא הולך ביחד , מכל מיני סיבות של קבלה מעשית. שילכו לתצוגות אפנה , אדרבא ,שילכו לnext top  מצידי , אבל לבתי קברות לא.

זה לא עד כדי כך קריטי כי ישנם הרבה קברי צדיקים שלא נמצאים בתוך בתי קברות , כמו הציון של רשב"י הקדוש ומערת המכפלה וקבר דוד וכן הלאה , אבל עדיין ישנם המון קברים שנמצאים בבתי קברות ובאלו צריך להזהר ולהשמר.

אז כשאין ברירה ובאמת חייבים להגיע לציון ישנן נסיבות מקילות.

א. אישה יכולה להגיע לבית קברות כשהיא בטהרה בתנאי ש….

ב. היא יכולה לכת שם במרחק של לפחות שני מטרים מהקברים.

מה זה טהרה? למי שלא יודע טהרה זה פרק הזמן בין הטבילה של האישה עד שהיא מקבלת מחזור. אחרי שהיא מקבלת מחזור היא נמצאת בטומאה שבועיים והיא יכולה לצאת מהמצב הזה אחרי שבועיים אם היא טובלת במקווה כשרה. זה ככה על קצה המזלג , יש בזה עוד הרבה כללים , אבל הרעיון הכללי ברור.

טוב ,אז איך מקבלים עיבורים בלי להשתטח?

יש אפשרויות רבות . מה שכדאי לעשות באופן יומיומי זה להדליק נר לצדיק , ללמוד מתורתו של הצדיק ולספר בשבחו. זה ביום יום.

כשיש יום הולדת לצדיק או יש הילולה , אזי יוללה וטרללה , אפשר לעשות סעודת מצווה ולהגיד לכבוד הצדיק "לחיים" ולזכור שאם אתם עושים מסיבה לצדיק אתם מקבלים מתנות , עיבורים חמודים נוצצים ושקופים שמטהרים את נשמותיכם המעונות מחשכתן.

נסיים בציטוט מאוד חשוב מהספר האהוב עלי  "שיחות הר"ן" שיחה קי"א

"אִוֶּלֶת אָדָם תְּסַלֵּף דַּרְכּוֹ וְעַל ה' יִזְעַף לִבּוֹ"
פֵּרוּשׁ: מִי שֶׁאֵינוֹ מְקֻשָּׁר וּמְקרָב לְצַדִּיק אֲמִתִּי
אֲזַי כָּל עֲבוֹדָתוֹ הוּא רַק כְּמוֹ מִי שֶׁמְּעַקֵּם עַצְמוֹ וּמִתְדַּמֶּה לַחֲבֵרוֹ. כְּקוֹף בִּפְנֵי אָדָם"

אשרינו


4 מחשבות על “כן , יש תקווה

 1. אז אפשר לומר שעיבור זה קולות מן העבר, הדיות של הצדיק?!
  אבל, גם אותם 18 חלקים נותרים מנשמתו של הצדיק חסרים את המרכיב שהמשיך הלאה, המאחד הלב הפועם – המנוע, לפי הבנתי מה שנשאר הוא הכסות שמכח האינרציה ממשיך ותורם את תרומתו לאנושות.
  וכפי שכסות יכול להיות כסות, משפיע הוא על כסות וברמת הכסות ולא בגרעין הנשמה , כי כאן בעולמנו אנו, גרעין הנשמה הוא היחידי שיכול להכיר בעצמו ובחוסר ממשות הכסות.

  1. לא.
   הצדיק במותו גדול יותר ומשמעותי יותר מאשר בחייו , כי אינו מוגבל על ידי הגוף.
   הצדיק לעולם אינו מת במובן שאחרים מתים , כי חייו הם חיים אמיתיים והאמת היא נצחית.
   מה שכותב רבי נתן בליקוטי הלכות , זה שעיקר ההשפעה של הצדיקים , הוא אחרי שקוברים אותם , בגלל "נקודת המשען" , הם נמצאים עמוק יותר בעולם , אזי הם מרימים אותו בצורה יותר אפקטיבית.

תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s